Informacje prasowe

Biznes

Składki ZUS w 2022 r. Przedsiębiorcy zapłacą więcej

Nov 27 2021
Składki ZUS w 2022 r. dla osób prowadzących działalność gospodarczą będą wyższe. Powód? Wzrosło prognozowane przeciętne wynagrodzenie.

Sieć Badawcza Łukasiewicz: Działać perspektywicznie i w skali międzynarodowej

Nov 25 2021
24 listopada w warszawskiej siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz (Sieć) odbyła się inauguracja Centrum Foresightu i Internacjonalizacji (CFI). Powstaje ono w ramach należącego do Sieci Instytutu Łukaszewicz-Orgmasz, który zostanie przekształcony w Instytut Oceny Technologii.

Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG

Nov 25 2021
Wyzwania klimatyczne i związane z nimi oczekiwania wobec przedsiębiorców powodują, że niezbędne jest powołanie platformy dialogu na rzecz ekosystemu ESG. Pierwszym okrągłym stołem poświęconym kwestiom zrównoważonego rozwoju dla wszystkich zainteresowanych grup – od administracji rządowej, biznesu, organizacji pozarządowych po środowisko naukowe i medialne – będzie „I Kongres ESG - Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, który odbędzie się w styczniu 2022 r. w Warszawie.

Piechowiak: W inwestycjach to będzie rekordowy rok [WYWIAD]

Nov 25 2021
Nie widać, by kryzys na wschodniej granicy miał przełożenie na inwestycje w Polsce - mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych

Ropa naftowa miała być tańsza, będzie droższa

Nov 25 2021
Rynek nie wierzy w skuteczność wtorkowych decyzji administracji Bidena.

Sommer: Zielona konsumpcja nie uratuje planety [OPINIA]

Nov 25 2021
Wyższa składka zdrowotna dla osób jedzących mięso, zakaz wędkarstwa i jeździectwa – to tylko kilka spośród ostatnich pomysłów Sylwii Spurek, polskiej eurodeputowanej z grupy Zielonych, która swoim głównym znakiem rozpoznawczym uczyniła ekologię i troskę o los zwierząt. Była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich i ekspolityczka Wiosny nawet o wegetarianach mówiła np., że będą się kiedyś wstydzić spożywania nabiału i jaj.

Złoty nauczył importerów, jak się zabezpieczać

Nov 25 2021
Osłabienie waluty to nie tylko problem kupujących towary za granicą, ale w dłuższej perspektywie także ból głowy dla eksporterów