Informacje prasowe

Biznes i prawo gospodarcze

Sukcesja wreszcie z szansą na sukces

Nov 17 2017

Nie może być zgody na upadanie firm z powodu śmierci ich właścicieli - uznano w Ministerstwie Rozwoju i przygotowano projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej.

Niemcy: Pracownicy Siemensa protestują przeciwko planowanym redukcjom

Nov 17 2017

Około 1300 pracowników Siemensa zebrało się w piątek w Berlinie na wiecu zorganizowanym przez związek zawodowy IG Metall w proteście przeciwko ogłoszonym przez ten koncern planom znacznej redukcji zatrudnienia.

PKN Orlen nie sprzeda Anwilu, chce być istotnym graczem na rynku chemii

Nov 17 2017

PKN Orlen nie ma planu sprzedaży Anwilu i chce zostać istotnym graczem w polskiej chemii, zadeklarował prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.

O przewadze Kielc nad resztą świata. „Mamy wszystko, czego potrzeba”

Nov 17 2017

To, że w mieście się dobrze żyje, nie wystarczy, by było ono znane na świecie. Potrzebny jest produkt – sport, targi, parki technologiczne. O tym, czym mogą się wyróżnić mniejsze ośrodki, mówił w rozmowie z DGP Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Tak. Rządzą nami bogaci. Ale ma to niewiele wspólnego z kapitalizmem

Nov 17 2017

Zbudowaliśmy niezwykle skomplikowane państwa, a bogaci nauczyli się wykorzystywać to do własnych celów. Przejęli gospodarkę.

Woś: Sport to najważniejsza ze sztuk [RECENZJA]

Nov 17 2017

Czujesz, że ze współczesnym sportem jest coś nie tak? Wydaje ci się, że tylko z pozoru jest to ta sama masowa rozrywka, jaką była jeszcze 30 albo 40 lat temu? Ale, niestety, pod spodem doszło do zmian nieodwracalnych? Głowa do góry! Już nie musisz się wstydzić takiego rozumowania – bo nie jesteś sam. Są z tobą Jan Sowa i Krzysztof Wolański.

Były prezes KGHM: Politycy nic nie zrozumieli

Nov 17 2017

Po przejęciu przez nas Quadry prasa kanadyjska pisała, że ich kraj wyprzedaje rodowe srebra zbyt tanio. Polska – że KGHM przepłaciło. Dlatego się denerwuję, kiedy jestem atakowany niemerytorycznymi zarzutami w stylu, że „z punktu widzenia interesu narodowego wyprowadziłem pieniądze z Polski”.