Informacje prasowe

Biznes

Rząd planuje opłatę koncesyjną w dla magazynów energii i zmianę opłaty dla offshore

Jul 30 2021
Wysokość opłat koncesyjnych dla magazynowania energii elektrycznej oraz zmiana wysokości opłaty koncesyjnej na wytwarzanie w morskich farmach wiatrowych zostanie uregulowana w III kwartale br.; nastąpi to w rozporządzeniu Rady Ministrów - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu.

Śpieszmy się kochać spółki giełdowe

Jul 30 2021
Naukowcy zwracają uwagę, że procesy starzenia się i umierania spółek nie są niczym niespotykanym i dotyczą nawet największych i najbardziej popularnych giełd i indeksów - pisze Marcin Dec, ekonomista GRAPE.

Czy porozumienie w sprawie Nord Stream 2 to dowód kapitulacji zachodu przed Rosją? [OPINIA]

Jul 30 2021
Trudno oprzeć się wrażeniu, że w Polsce przeczytano jedynie fragmenty komunikatów o tym, co rzeczywiście uzgodnili Amerykanie i Niemcy, a może wręcz tylko nagłówki – mówiące o tym, że „Waszyngton zgadza się na dokończenie NS2”.

MKiŚ: Kolejne rozmowy z Czechami ws. Turowa 5 sierpnia

Jul 29 2021
Rozmowy z Czechami ws. kopalni Turów i wypracowania polsko-czeskiej umowy nadal będą kontynuowane, a kolejne spotkanie planowane jest na 5 sierpnia - poinformował w czwartek resort klimatu i środowiska. Polsko-czeskie negocjacje trwają już od ponad miesiąca.

Szef państwowego operatora na Ukrainie: Czujemy się zdradzeni sytuacją wokół Nord Stream 2

Jul 29 2021
Czujemy się zdradzeni w związku z obecną sytuacją wokół gazociągu Nord Stream 2 - powiedział w czwartek Radiu NW szef państwowej spółki Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy Serhij Makohon. Według niego wciąż są duże szanse walki z uruchomieniem NS2.

Termin przejęcia Lotosu przez PKN Orlen przesunięty

Jul 29 2021
Dodatkowy czas na realizację środków zaradczych przy przejmowaniu Lotosu pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie - oświadczył wiceprezes PKN Orlen Janusz Szewczak. Na początku lipca KE przedłużyła termin do 14 listopada.

Zakaz handlu w niedzielę. Do Sejmu trafił projekt uszczelniający ustawę

Jul 29 2021
Do Sejmu został wniesiony projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którego celem jest uszczelnienie przepisów - wynika z informacji na stronie Sejmu. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek (PiS).