Informacje prasowe

Biznes

Kto zarabia na streamingu utworów?

May 21 2023
Kto zarabia na streamingu utworów? Głównie wydawcy nagrań i autorzy piosenek. Pomijani do tej pory wykonawcy twierdzą, że pieniądze należą się także im.

Volkswagen wycofuje się z Rosji

May 21 2023
Grupa Volkswagen sprzedaje swoją najważniejszą fabrykę w Rosji. Tym samym firma całkowicie wycofuje się z tego kraju, ponad rok po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę - pisze portal RND.

Do Sejmu trafił projekt ustawy o obowiązku stosowania Krajowego Systemu e-Faktur

May 19 2023
Rządowy projekt ustawy wprowadzającej obowiązek wystawiania przez przedsiębiorców faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur trafił do Sejmu – wynika z informacji na stronie izby niższej parlamentu.

88 procent polskich firm rodzinnych zanotowało wzrost sprzedaży w ostatnim roku

May 18 2023
Spośród polskich firm rodzinnych 88% odnotowało wzrost w ostatnim roku obrotowym, a 5% spadek sprzedaży, wynika z polskiej edycji globalnego Badania Firm Rodzinnych "Family Business Survey 2023" opracowanej przez PwC Polska. W skali globalnej 71% firm rodzinnych odnotowało wzrost, a 8% spadek.

Nie doceniliśmy geopolityki. W ciągu dekady możliwe ograniczenie o połowę roli gazu [WYWIAD]

May 18 2023
Jeszcze w tej dekadzie możliwe jest ograniczenie o połowę roli gazu w europejskiej gospodarce – mówi DGP Frauke Thies, dyrektor zarządzająca niemieckiego think tanku Agora Energiewende.

Obrazy inwestycją w czasach inflacji. Rynek dzieł sztuki prężnie się rozwija

May 18 2023
W 2022 r. wartość sprzedanych dzieł sztuki i antyków wyniosła ponad 650 mln zł, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej.