Informacje prasowe

Biznes i prawo gospodarcze

Organizacje branżowe: Protekcjonizm jest zagrożeniem dla polskiego eksportu żywności

Mar 21 2018

Narastające w Unii Europejskiej zjawisko protekcjonizmu w handlu żywnością stanowi poważne zagrożenie dla rozwoju polskiego eksportu - uważają organizacje branżowe, które zleciły przygotowanie raportu z propozycjami ograniczenia takich barier.

Emilewicz: Ustawa o sukcesji firm odpowiada na potrzeby ponad 200 tys. przedsiębiorców

Mar 21 2018

Ustawa o sukcesji firm odpowiada na potrzeby ponad 200 tys. przedsiębiorców, chodzi o grupę osób, które mają już ponad 65 lat - powiedziała PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że dzięki nowym przepisom ich firmy nie znikną wraz z ich odejściem.

Resort finansów: Przyjęcie euro byłoby źródłem zaburzeń a eurostrefa niestabilna

Mar 21 2018

Członkostwo Polski w strefie euro mogłoby być źródłem zaburzeń w gospodarce, a sama sytuacja w strefie euro jest niestabilna z niejasną perspektywą - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Leszek Skiba.

Gospodarka współdzielenia to problematyczny model biznesowy

Mar 21 2018

Ekonomia współdzielenia, czyli tzw. sharing economy, to bardzo problematyczny model biznesowy, choć jest ważnym elementem współczesnej gospodarki - powiedziała PAP Karolina Mikołajewska-Zając z Akademii Leona Koźmińskiego, autorka badań nad serwisami sharingowymi. .

Stopy w USA wyżej niż w Polsce

Mar 21 2018

To zła wiadomość dla złotego. Nie zmusi ona jednak polskiej Rady Polityki Pieniężnej do podwyżek stóp. Nasza rada czeka na Europejski Bank Centralny.

Kominówki nie wszędzie zadziałały. O ile spadły wynagrodzenia prezesów państwowych spółek?

Mar 21 2018

Wynagrodzenia prezesów kontrolowanych przez państwo spółek spadły za rządów PiS o blisko jedną trzecią. Ale dla firm to oszczędności pozorne.

Czerwińska: MF jest zdeterminowane, żeby wprowadzić PPK

Mar 20 2018

Ministerstwo Finansów jest otwarte na opinie dotyczące Pracowniczych Programów Kapitałowych, analizuje negatywne oceny, ale jednocześnie pozostaje zdeterminowane, żeby wprowadzić projekt - powiedziała we wtorek dziennikarzom minister finansów Teresa Czerwińska.